O nas

Rybnicki Klub Golfowy  powstał 4 kwietnia 2008 roku, założony przez   24 pasjonatów golfa z Rybnika i okolic. Prezesem został   Piotr Dragon.  Wybrano również Zarząd i Komisję Rewizyjną.

Celem funkcjonowania Rybnickiego Klubu Golfowego  jest propagowanie golfa jako dyscypliny sportowej oraz atrakcyjnej formy aktywności podnoszącej sprawność fizyczną i intelektualną. Poza tym lubimy wspólnie spędzać czas, niekiedy rywalizować i grać, grać , grać.

Na Driving Range w pobliskiej Suminie klub zorganizował kurs Zielonej Karty - pierwszej oficjalnej przepustki na pola golfowe dla  początkujących golfistów.

Kurs zakończony egzaminem na polu golfowym w Silherovicach (Czechy) ukończyło 12 osób zdobywając tym samym uprawnienia do korzystania prawie ze wszystkich pól golfowych na świecie.

Dotychczas członkowie RKG brali udział w kilku turniejach golfowych organizowanych na terenie Polski i, Tunezji i Maroka zdobywając nagrody  Longest Drive i Nearest To the Pin.

W roku 2014 na obszarze ok. 3 hektarów bedącym własnością  Miasta Rybnik, klub pracą społeczną swoich członków wybudował i utrzymuje driving range z piecioma stanowiskami treningowymi do wybijnia piłeczek na odległość do 190 m.

Zapraszamy do  nauki gry w golfa w Rybniku przy ulicy Obwiednia Północna. Driving range jest dostępny dla wszystkich chetnych do treningu wybijania piłek. Trzeba dysponować własnym sprzętem.
Od wiosny do jesieni, jeśli pogoda pozwala, w poniedziałki i czwartki w godzinach 16.oo do 19.oo członkowie klubu spotykają się na wspólnym treningu. Zainteresowanych bezpłatną nauką gry w golfa zapraszamy w tym czasie na driving range.

Subskrybuje zawartość